NAUCZYCIELE w szkole IN WONDERLAND na Żoliborzu – JĘZYK ANGIELSKI, HISZPAŃSKI, CHIŃSKI, NIEMIECKI, WŁOSKI, FRANCUSKI I SZWEDZKI

Alicja Zielińska-Biegaj - nauczycielka języka angielskiego i właścicielka szkoły IN WONDERLAND na Żoliborzu

Zajęcia, które prowadzę, są dla mnie czymś więcej niż tylko przekazywaniem wiedzy. Dzięki nim poznałam wielu wspaniałych ludzi, od których dużo się nauczyłam i uczę się nadal. Wierzę, że każde spotkanie z drugim człowiekiem może być inspirujące i sama również staram się taka być; rozwijać i poszerzać horyzonty wykraczające poza zwykłą, standardową naukę, wkraczające do krainy czarów - po prostu magiczne. Bardzo się cieszę, że w tej "podróży" są ze mną inni, fantastyczni nauczyciele.

 

 

 

 

 

 

 

Marcin

Marcin - język angielski na poziomie nativeTelephone speakera (również biznesowy) i tytuł doktora

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również dwa kierunki studiów podyplomowych z pedagogiki i metodyki nauczania. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Lektor z wieloletnim doświadczeniem na warszawskich uczelniach (WUM, WAT, AON) koncentrujący się na indywidualnych potrzebach edukacyjnych Uczniów. W dydaktyce chętnie wykorzystuje multimedia. Dzięki wyśmienitym kwalifikacjom (jeszcze dodatkowo CELTA) i przyjaznym usposobieniu zapewnia bardzo wysoki poziom zajęć w sympatycznej atmosferze. Potrafi oczarować swoją wiedzą i erudycją. Doskonale sprawdza się też w tłumaczeniach. Prywatnie pasjonat gier komputerowych. Uwielbia komedie Stanisława Barei oraz „Rodzinę Soprano”.

 

 

 

 

Kasia - język angielski i hiszpański

Hola, cześć, hello! Mam na imię Kasia i moją największą pasją są języki obce. Skończyłam filologię angielską w Gdyni i na jednej z hiszpańskich uczelni otrzymałam tytuł magistra, który uprawnia mnie do nauczania języka angielskiego. Miłość do Hiszpanii, jej kultury i zwyczajów zmotywowała mnie do podjęcia kolejnych studiów magisterskich, tym razem z nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego. Uwielbiam pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W każde zajęcia wkładam dużo serca i staram się je przygotować jak najlepiej. Doświadczenie w roli nauczyciela nabywałam również w Hiszpanii. Jestem zwolenniczką aktywnego nauczania, gdzie to sam uczeń gra pierwsze skrzypce i z pomocą nauczyciela odkrywa tajniki danego języka. Mam nadzieję, że na moich zajęciach będą Państwo nie tylko wzbogacać swoją wiedzę, ale także czerpać przyjemność, spędzając miło czas. Do zobaczenia! :)

 

 

 

 

 

 

Magda - matematyka

Zapraszamy na zajęcia z nowego języka; języka liczb. Innymi słowy można już się zapisywać na tajniki matematyki. Zajęcia prowadzi Magda, absolwentka SGH, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu matematyki na każdym poziomie, w tym również w szkołach. Magdę już kilka lat znamy i szczerze polecamy. Dodatkowo zajęcia mogą być prowadzone po angielsku i hiszpańsku :)

 

 

 

 

 

 

Nauczyciele Monika

 

Monika - język niemiecki

Hallo! Jestem Monika i zawodowo zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego. Ukończyłam studia filologiczne (UKSW) i ze stosowanych nauk społecznych - APS w Warszawie oraz University of Applied Sciences w Erfurcie. Ostatnie lata spędziłam w Niemczech, gdzie studiowałam, pracowałam i uczestniczyłam w programach wolontaryjnych. Uzyskałam certyfikat DSH-3 na Bauhaus-Universität Weimar. W nauczaniu języka stawiam na przełamanie bariery komunikacyjnej i rozwijanie motywacji do nauki u każdej osoby, z którą prowadzę zajęcia. Lekcje niemieckiego nie mogą być nudne albo przeładowane gramatyką! Zawsze dbam o różnorodność metod, wykorzystanie multimediów i uczenie się z materiałów zaczerpniętych bezpośrednio z niemieckojęzycznych stron, prasy i podręczników. Tak właśnie inspiruję uczniów do językowego rozwoju :)

 

 

 

Juan José  -  język hiszpański

¡Hola! Nazywam się Juan José i zapraszam serdecznie na zajęcia z języka hiszpańskiego. Jestem absolwentem filologii angielskiej i ukończyłem również studia magisterskie, które przygotowały mnie do wykonywania zawodu nauczyciela języków obcych. W obu przypadkach moją specjalizacją była lingwistyka stosowana. Wierzę w komunikacyjne nauczanie języka, czyli w jedną z metod nieco oddalonych od tradycyjnego kształcenia, gdzie to uczniowie odgrywają na zajęciach główną rolę. Bardzo lubię swoją pracę. Wkładam w nią całą moją energię. Nauczanie języka ojczystego to dla mnie coś pięknego i niezwykle motywującego. Jeśli chodzi o mój charakter to uważam siebie za osobę uprzejmą i ciekawą świata. Moją pasją, której poświęcam większość wolnego czasu jest nauka języków obcych. Niemniej jednak interesuję się także sportem, weksylologią i historią.

 

 

 

 

 

 

 

 

Język niemiecki, włoski, francuski Żoliborz IN WONDERLANDMagda - język włoski i łacina

Właściwie sama nie wiem, jak i kiedy narodziła się moja fascynacja kulturą śródziemnomorską, jednak pasja, jaka zakorzeniła się w moim sercu, trwa po dziś dzień. Rozwinęła się ona w pełni w trakcie studiów na kierunku filologii klasycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie miałam możliwość dogłębnego poznania kultury oraz języków starożytnej Grecji i Rzymu, kolebek cywilizacji europejskiej. To „sięgnięcie do korzeni” pozwoliło mi dostrzec niewidzialną nić, jaką połączone są ze sobą wszystkie narody europejskie i obudziło zainteresowanie innymi językami, szczególnie zaś językiem włoskim. Chęć władania tym jednym z najbardziej melodyjnych języków świata zainspirowała mnie do podjęcia studiów italianistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W celu podniesienia kompetencji językowych i poznania włoskiej mentalności dwukrotnie wyjechałam w trakcie studiów na uczelnie w Italii: na Università per Stranieri w Perugii oraz na Università Roma Tre w Rzymie. We Włoszech spędziłam w sumie 10 miesięcy, w trakcie których miałam okazję poznać praktyczny, a nie teoretyczny wymiar języka włoskiego! I takiego właśnie języka chciałabym uczyć! Do każdego z moich uczniów podchodzę indywidualnie i uważnie słucham ich potrzeb. Opierając się na własnym doświadczeniu wiem, iż nauka języka obcego nie polega wyłącznie na przyswajaniu gramatyki. Naczelna zasada, jakiej się trzymam to: PARLARE! :) 

 

 

 

Aneta - język chińskiAneta - język chiński i niemieckiAneta - język chiński i niemiecki

Witam serdecznie, mam na imię Aneta. Z wykształcenia jestem sinologiem i germanistą. Ukończyłam studia z sinologii na prestiżowym Uniwersytecie Alberta Ludwika we Freiburgu (Niemcy). Studiowałam również 1,5 roku na Uniwersytecie w Nanjing, w Chinach. Studia sinologii, moje wielomiesięczne pobyty w Chinach w celach biznesowych, jak również doświadczenie jako tłumacz i lektor są potwierdzeniem moich wysokich kompetencji językowych. Z uwagi na to, że moją pasją jest uczenie się języków obcych, wiem jak ważną rolę w zdobywaniu wiedzy językowej odgrywa kompetentny nauczyciel. Ponieważ jestem osobą otwartą, komunikatywną i kreatywną, umiem zaskarbić sobie sympatię uczniów i sprawiam, że nauka języka przynosi im wiele przyjemności. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia! :)