Czarujący NAUCZYCIELE w szkole IN WONDERLAND na Żoliborzu – JĘZYK ANGIELSKI, CHIŃSKI, NIEMIECKI, WŁOSKI, FRANCUSKI, HISZPAŃSKI, JAPOŃSKI, SZWEDZKI, NORWESKI, ŁACINA ORAZ TECHNIKI PAMIĘCIOWE

 

Alicja Zielińska-Biegaj - nauczycielka języka angielskiego i właścicielka szkoły IN WONDERLAND na Żoliborzu

Zajęcia, które prowadzę, są dla mnie czymś więcej niż tylko przekazywaniem wiedzy. Dzięki nim poznałam wielu wspaniałych ludzi, od których dużo się nauczyłam i uczę się nadal. Wierzę, że każde spotkanie z drugim człowiekiem może być inspirujące i sama również staram się taka być; rozwijać i poszerzać horyzonty wykraczające poza zwykłą, standardową naukę, wkraczające do krainy czarów - po prostu magiczne. Bardzo się cieszę, że w tej "podróży" są ze mną inni, fantastyczni nauczyciele.

 

 

 

Marcin

 

Marcin - język angielski na poziomie nativeTelephone speakera (również biznesowy) i tytuł doktora

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również dwa kierunki studiów podyplomowych z pedagogiki i metodyki nauczania. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Lektor z wieloletnim doświadczeniem na warszawskich uczelniach (WUM, WAT, AON) koncentrujący się na indywidualnych potrzebach edukacyjnych Uczniów. W dydaktyce chętnie wykorzystuje multimedia. Dzięki wyśmienitym kwalifikacjom (jeszcze dodatkowo CELTA) i przyjaznym usposobieniu zapewnia bardzo wysoki poziom zajęć w sympatycznej atmosferze. Potrafi oczarować swoją wiedzą i erudycją. Doskonale sprawdza się też w tłumaczeniach. Prywatnie pasjonat gier komputerowych. Uwielbia komedie Stanisława Barei oraz „Rodzinę Soprano”.

 

 

 

Kasia - język angielski i hiszpański

Hola, cześć, hello! Mam na imię Kasia i moją największą pasją są języki obce. Skończyłam filologię angielską w Gdyni i na jednej z hiszpańskich uczelni otrzymałam tytuł magistra, który uprawnia mnie do nauczania języka angielskiego. Miłość do Hiszpanii, jej kultury i zwyczajów zmotywowała mnie do podjęcia kolejnych studiów magisterskich, tym razem z nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego. Uwielbiam pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W każde zajęcia wkładam dużo serca i staram się je przygotować jak najlepiej. Doświadczenie w roli nauczyciela nabywałam również w Hiszpanii. Jestem zwolenniczką aktywnego nauczania, gdzie to sam uczeń gra pierwsze skrzypce i z pomocą nauczyciela odkrywa tajniki danego języka. Mam nadzieję, że na moich zajęciach będą Państwo nie tylko wzbogacać swoją wiedzę, ale także czerpać przyjemność, spędzając miło czas. Do zobaczenia! :)

 

 

 

Nauczyciele Monika
Monika - język niemiecki

Hallo! Jestem Monika i zawodowo zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego. Ukończyłam studia filologiczne (UKSW) i ze stosowanych nauk społecznych - APS w Warszawie oraz University of Applied Sciences w Erfurcie. Ostatnie lata spędziłam w Niemczech, gdzie studiowałam, pracowałam i uczestniczyłam w programach wolontaryjnych. Uzyskałam certyfikat DSH-3 na Bauhaus-Universität Weimar. W nauczaniu języka stawiam na przełamanie bariery komunikacyjnej i rozwijanie motywacji do nauki u każdej osoby, z którą prowadzę zajęcia. Lekcje niemieckiego nie mogą być nudne albo przeładowane gramatyką! Zawsze dbam o różnorodność metod, wykorzystanie multimediów i uczenie się z materiałów zaczerpniętych bezpośrednio z niemieckojęzycznych stron, prasy i podręczników. Tak właśnie inspiruję uczniów do językowego rozwoju :)

 

 

 

Juan José  -  język hiszpański

¡Hola! Nazywam się Juan José i zapraszam serdecznie na zajęcia z języka hiszpańskiego. Jestem absolwentem filologii angielskiej i ukończyłem również studia magisterskie, które przygotowały mnie do wykonywania zawodu nauczyciela języków obcych. W obu przypadkach moją specjalizacją była lingwistyka stosowana. Wierzę w komunikacyjne nauczanie języka, czyli w jedną z metod nieco oddalonych od tradycyjnego kształcenia, gdzie to uczniowie odgrywają na zajęciach główną rolę. Bardzo lubię swoją pracę. Wkładam w nią całą moją energię. Nauczanie języka ojczystego to dla mnie coś pięknego i niezwykle motywującego. Jeśli chodzi o mój charakter to uważam siebie za osobę uprzejmą i ciekawą świata. Moją pasją, której poświęcam większość wolnego czasu jest nauka języków obcych. Niemniej jednak interesuję się także sportem, weksylologią i historią.

 

 

                         Nauczyciele IN WONDERLAND Dorota

Dorota - język francuski

Bonjour! Serdecznie zapraszam na moje zajęcia z języka i kultury Francji. Podczas zajęć wsłuchuję się w potrzeby każdego ucznia i na tej podstawie dobieram odpowiednie materiały, sposób i tempo pracy. Kładę nacisk na swobodę komunikacyjną – konwersacje, prawidłową wymowę oraz poprawność gramatyczną. Bogactwo kultury Francji i piękno jej krajobrazów poznawałam w trakcie rocznego pobytu na stypendium i licznych wyjazdów wakacyjnych. Jestem absolwentką Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a ponadto zdobyłam wykształcenie biznesowe w Szkole Głównej Handlowej. Prowadzę zajęcia z języka ogólnego i biznesowego.

 

 

Język niemiecki, włoski, francuski Żoliborz IN WONDERLANDMagda - język włoski i łaciński

Właściwie sama nie wiem, jak i kiedy narodziła się moja fascynacja kulturą śródziemnomorską, jednak pasja, jaka zakorzeniła się w moim sercu, trwa po dziś dzień. Rozwinęła się ona w pełni w trakcie studiów na kierunku filologii klasycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie miałam możliwość dogłębnego poznania kultury oraz języków starożytnej Grecji i Rzymu, kolebek cywilizacji europejskiej. To „sięgnięcie do korzeni” pozwoliło mi dostrzec niewidzialną nić, jaką połączone są ze sobą wszystkie narody europejskie i obudziło zainteresowanie innymi językami, szczególnie zaś językiem włoskim. Chęć władania tym jednym z najbardziej melodyjnych języków świata zainspirowała mnie do podjęcia studiów italianistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W celu podniesienia kompetencji językowych i poznania włoskiej mentalności dwukrotnie wyjechałam w trakcie studiów na uczelnie w Italii: na Università per Stranieri w Perugii oraz na Università Roma Tre w Rzymie. We Włoszech spędziłam w sumie 10 miesięcy, w trakcie których miałam okazję poznać praktyczny, a nie teoretyczny wymiar języka włoskiego! I takiego właśnie języka chciałabym uczyć! Do każdego z moich uczniów podchodzę indywidualnie i uważnie słucham ich potrzeb. Opierając się na własnym doświadczeniu wiem, iż nauka języka obcego nie polega wyłącznie na przyswajaniu gramatyki. Naczelna zasada, jakiej się trzymam to: PARLARE! :) 

 

 

Massimo

 

Massimo - język włoski na poziomie literackim

Nazywam się Massimo, jestem Włochem i od kilku lat uczę mojego ojczystego języka w Polsce. Ukończyłem studia z literatury i filozofii na uniwersytecie w Weronie. W międzyczasie zdobyłem niezbędne kwalifikacje nauczycielskie. Praca w Polsce jako nauczyciel jest dla mnie wyjątkowym doświadczeniem, gdyż mogę, nie tylko pokazać Wam moją ojczyznę, ale także odkrywać Wasz kraj. Na moich zajęciach stworzymy świetną atmosferę, która pozwoli każdemu czuć się swobodnie i aktywnie uczestniczyć w lekcji. Skupimy naszą uwagę na słuchaniu, mówieniu i - jak to we Włoszech bywa - odpowiedniej gestykulacji rąk! :)

 

 

Aneta - język chińskiAneta - język chiński i niemieckiAneta - język chiński i niemiecki

Witam serdecznie, mam na imię Aneta. Z wykształcenia jestem sinologiem i germanistą. Ukończyłam studia z sinologii na prestiżowym Uniwersytecie Alberta Ludwika we Freiburgu (Niemcy). Studiowałam również 1,5 roku na Uniwersytecie w Nanjing, w Chinach. Studia sinologii, moje wielomiesięczne pobyty w Chinach w celach biznesowych, jak również doświadczenie jako tłumacz i lektor są potwierdzeniem moich wysokich kompetencji językowych. Z uwagi na to, że moją pasją jest uczenie się języków obcych, wiem jak ważną rolę w zdobywaniu wiedzy językowej odgrywa kompetentny nauczyciel. Ponieważ jestem osobą otwartą, komunikatywną i kreatywną, umiem zaskarbić sobie sympatię uczniów i sprawiam, że nauka języka przynosi im wiele przyjemności. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia! :)

 

Monika - język francuski

 

Monika - język francuski

Cześć! Nazywam się Monika i zapraszam was wszystkich na lekcje języka francuskiego! Jestem absolwentką Filologii Francuskiej na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie jestem na piątym roku romanistyki. Francuski w sercu miałam od podstawówki i tak narodził się mój plan na przyszłość. Od ponad pięciu lat uczę francuskiego uczniów na różnych poziomach i o różnych potrzebach. Ukończyłam staże pedagogiczne w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Materiały na których pracuję dobieram indywidualnie do każdego ucznia. Jako że uwielbiam brzmienie tego języka, szczególnie ważna jest dla mnie wymowa i komunikacja ustna. Moje zajęcia nie są stresujące, sama lubię się śmiać i doskonale wiem jak przyjazna atmosfera wpływa na motywację i postępy w nauce. W pracy i w nauce trzymam się hasła: nie ma rzeczy niemożliwych! Spróbuj swoich sił z pięknym językiem francuskim :) Do zobaczenia na zajęciach!

 

Marta - język chiński

Ukończyłam sinologię na Uniwersytecie Warszawskim, po czym dwa lata spędziłam w Chinach na Uniwersytecie Qingdao. Uczę chińskiego od ponad trzech lat - dzieci, młodzież i dorosłych, mam też doświadczenie jako tłumaczka. Prowadząc zajęcia zależy mi na tym, aby uczniowie zrozumieli strukturę języka, tak żeby już z podstawowym słownictwem budowali jak najbardziej złożone i poprawne zdania.

 

 

 

 

Paulina - język japoński

Paulina - język japoński

Konnichiwa! Jestem absolwentką japonistyki oraz lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Język i kultura japońska towarzyszyły mi od czasów gimnazjum, a na studiach przerodziły się w pasję. Podczas kilku pobytów w Japonii, w tym rocznego stypendium naukowego w Tokio, doskonaliłam język, studiowałam, pracowałam i podróżowałam z Japończykami. Przekazywanie wiedzy o języku i kulturze japońskiej sprawia mi ogromną przyjemność. Moim uczniom pokazuję, że japoński nie jest taki trudny, na jaki wygląda. Zajęcia staram się urozmaicać przy pomocy różnych dodatkowych materiałów prosto z Japonii, a oprócz solidnych podstaw gramatycznych kładę też nacisk na skuteczną i naturalną komunikację z Japończykami, których mentalność bardzo różni się od naszej. Na moich zajęciach przeniesiecie się do Kraju Kwitnącej Wiśni, opanujecie znaki japońskiego pisma, a ponadto poznacie wiele ciekawostek na temat Japonii. Osoby ambitne mogę przygotować do egzaminu JLPT na wszystkich poziomach i nauczyć podstaw języka biznesowego.

 

 

Renata - język norweskiRenata - język norweskiPreikestolen

Hei alle sammen, nazywam się Renata i jestem nauczycielem norweskiego od czterech lat. Moja przygoda  rozpoczęła się w 2011 roku, gdy wyjechałam do Norwegii, gdzie zamieszkałam u norweskiej rodziny i pracowałam. Po roku wróciłam do Warszawy i swoje umiejętności językowe rozwijałam na kolejnych kursach. Nie chciałam aby moja nowa umiejętność została zaniedbana, dlatego wykorzystałam swoje wykształcenie zawodowe jako nauczyciel i postanowiłam sama zostać lektorem języka norweskiego. Norweski stał się moją pasją, dzięki której poznałam wiele ciekawych miejsc i ludzi.Na swoich lekcjach zapewniam miłą atmosferę, ciekawe materiały i zachęcam do nauki języka poprzez konwersacje. Zapraszam na zajęcia, Vi ses snart :)

 

 

Katarzyna IN WONDERLAND

Kasia - trener umiejętności poznawczych

Prowadzi warsztaty z technik skutecznej nauki, szybkiego czytania, rozwija kreatywność dzieci i dorosłych, uczy komunikacji. Jej ulubionymi narzędziami są gry szkoleniowe, zaś nitką szkoleniową, którą interesuje się najbardziej jest experiental education (pedagogika przygody). Prowadzi zajęcia również w terenie, w tym także na wodzie - jest twórcą autorskiego programu szkolenia na certyfikat Akademii Kusznierewicza, a jako żeglarz - kapitanem morskich jachtów i oficerem polskich żaglowców; Pogoria i Fryderyk Chopin. Pływa i szkoli, bo to kocha. Po prostu.

Poniżej artykuł, w którym opisano właśnie tego typu niestandardowe sposoby przekazywania wiedzy:
http://www.focus.pl/czlowiek/czego-potrzebuje-mozg-zeby-sie-uczyc-11857

 

 

Maksym

Maksym - język szwedzki

Hejsan! Przekazywanie wiedzy o języku szwedzkim jest moją wielką pasją. Mocno zachęcam do jego poznania wszystkich, którzy chcą go wykorzystać w życiu zawodowym lub po prostu interesują się Skandynawią, jej kulturą, społecznością i walorami turystycznymi. Szwedzki jest językiem bardzo przyjaznym w nauce, który ze względu na swoją melodyjność, logiczność zasad gramatycznych oraz intuicyjne słownictwo pozwala na osiągnięcie szybkich rezultatów. Jest również językiem w który warto zainwestować, ze względu na coraz lepszą współpracę gospodarczą z naszym północnym sąsiadem. Ma on też najwięcej użytkowników spośród języków skandynawskich, a znając go możemy w znacznym stopniu rozumieć norweski i duński. Swoją wiedzę o języku i kulturze Szwecji zdobyłem podczas studiów filologii skandynawskiej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie a także podczas semestru studiów w Klarälvdalens folkhögskola i wakacyjnego kursu w Mälardalens högskola gdzie uczęszczałem na zajęcia i mieszkałem razem ze szwedzkimi studentami . Oba wyjazdy otrzymałem w ramach stypendium od Instytutu Szwedzkiego. Jako nauczyciel zawsze staram się dostosować zajęcia do potrzeb uczniów oraz uczyć języka szwedzkiego w sposób ciekawy, efektywny i motywujący. Kom igen, låt oss prata svenska!

 

Kasia w Pekinie
Kasia - język chiński (również biznesowy), komunikacja międzykulturowa


大家好! Jestem absolwentką sinologii UW oraz sinologii uniwersytetu w Xiamen (Chiny), pracuję jako lektor, tłumacz oraz szkoleniowiec - prowadzę warsztaty z komunikacji międzykulturowej i negocjacji z partnerami z Azji Południowo-Wschodniej. Zapraszam na zajęcia z języka i kultury chińskiej na Żoliborzu w szkole językowej IN WONDERLAND. Od paru ładnych lat na swoich zajęciach pokazuję, że język chiński jest dla Polaków ŁATWY :-) Chińska gramatyka jest prosta, wymowa wielu głosek zbliżona do polskich (ż, ź, ś, ć, dż, dz, itd.), a nauka znaków to sama przyjemność! Wystarczy więc trochę uporu, trochę odwagi i trochę motywacji :) Uczę z najlepszych podręczników opracowanych przez polskich i chińskich językoznawców, korzystam też z materiałów multimedialnych, gier i słowników obrazkowych, które ułatwiają zapamiętanie pozornie trudnych chińskich znaków.